شما اینجا هستید: خانهسال تولیدبین سال 1380 الی 1390بازی عملیات ویژه 85

بازي عمليات ويژه

اولین بازی انرژی هسته ای در ایران

نوع بازی : اكشن  

سبك بازی : اول شخص

تاریخ تولید:    1383 - 1386

تولید کننده : اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان..

 دكتر سعيد كوشا سي ساله و همسرش، مريم زماني، هر دو از دانشمندان هسته‌اي ايران ...


داستان بازي

 يا لطيف

     دكتر سعيد كوشا سي ساله و همسرش، مريم زماني، هر دو از دانشمندان هسته‌اي ايران هستند و در سازمان انرژي اتمي مشغول به كارند. سامن با اينكه سن زيادي ندارد، ولي با توجه به هوش و استعداد و دوره‌هايي كه در زمينه رشته‌اش در خارج از كشور گذرانده توانسته مراتب ترقي را به سرعت طي نمايد. سعيد و همسرش گرچه چهار پنج سالي از ازدواجشان مي‌گذرد ولي بچه‌دار نشده‌اند و به هر دري زنده‌اند بي فايده بوده است.
     سعيد، فرزند شهيد رضا كوشا از فرماندهان جنگ تحميلي و دوستان صميمي بهمن ناصري، از رزمندگان آن موقع و نيروهاي اطلاعاتي امنيتي حال است. وقتي پدر سعيد شهيد شد، سعيد ده ساله بوده و تنها خواهرش شش ساله. در نبود پدر، بهمن مثل فرزندان خودش از سعيد و خواهرش مراقبت كرده و هوايشان را داشته است.
     حال سعيد و مريم به خانه بهمن آمده‌اند. پس از مقدمه چيني‌هاي معمول، منتظر فرصتي هستند تا حرف اصلي‌شان را بگويند. بالاخره سعيد به حرف مي‌آيد و مي‌گويد حال كه اوضاع عراق كمي آرامتر شده مي‌خواهد با مريم به زيارت امام حسين برود تا شايد حاجتشان را از ايشان بگيرند. بهمن يكه مي‌خورد. چرا كه او از اوضاع مغشوش و بهم ريخته عراق خبر دارد. ولي سعيد مي‌گويد مريم خوابي ديده و آقا، خودش دعوتشان كرده است. بهمن با اينكه از ته دل راضي نيست، ولي اين را كه مي‌شوند ديگر هيچ نمي‌گويد. سعيد دور از چشم مريم، پاكت نامه‌اي به بهمن مي‌دهد و مي‌گويد وصيت نامه‌اش است. و اگر اتفاقي برايش افتاد، آن را باز كند. بهمن نگران است. سعيد او را به ياد خاطراتي كه خود بهمن از شجاعت پدرش نقل مي‌كرده مي‌اندازد. همسر بهمن جانمازي به مريم مي‌دهد تا در كربلا بر روي آن نماز بخواند و برايشان بياورد. سعيد در اداره نيز با همكارانش از جمله شاپور خداحافظي كرده است. سعيد و مريم مي‌روند.
     و اما شاپور، نيروهاي اطلاعاتي به تازگي متوجه شده‌اند شاپور فرمانفرما، از كارماندان سازمان انرژي اتمي و همكاران سعيد، ريگي در كفش دارد. پس از پيگيري ماجرا مي‌فهمند سعيد دورگه است از مادري ايراني و پدري اسرائيلي و به همين دليل ظاهرش كاملاً مانند ايراني‌هاست. مدارك و سوابقي كه براي استخدام آورده نيز همه جعلي است. او در اين مدت توانسته اعتماد ديگران را به انحاء مختلف جلب كند و در سازمان استخدام شود و اطلاعات مهمي را از ايران خارج كند. بهمن مأمور پيگيري پرونده مي‌شود. بنا شده به نحوي شاپور را دستگير كنند كه بتوانند از اطلاعات و مداركي كه از ايران خارج كرده باخبر شوند.
     بهمن و گروهش شاپور را كه خود نيز متوجه شده فعاليت‌هايش لو رفته تعقيب مي‌كنند تا به مقرش، كلبه‌اي در مكاني دورافتاده واقع در شمال كشور مي‌رسند.
     در اولين مرحله، درگيري بين بهمن و افراد شاپور آغاز مي‌شود. ولي وقتي بهمن به شاپور مي‌رسد كه او خودكشي كرده تا اطلاعات محرمانه را لو ندهد.
     از مدارك و اطلاعات موجود متوجه مي‌شوند بنا شده گروهي از نظاميان كاركشته آمريكايي به سركردگي جكسن براي ربودن يك پرفوسور ايراني و انجام چند عمليات ديگر به ايران بيايند. مرحله دوم مبارزه با اين تيم است. متخصصين، بالاخره اطلاعات موجود در لپتاپ شاپور را رمزگشايي مي‌كنند. شاپور به آمريكايي‌ها اطلاع داده كه سعيد و مريم دو تن از دانشمندان هسته‌اي ايران براي زيارت وارد عراق شده‌اند. از طرفي در مرحله دوم، بهمن جكسن را گروگان گرفته و مي‌تواند از او اطلاعات مفيدي به دست آورد. در ادامه بازي بهمن و تيمش براي يافتن سعيد و مريم به عراق مي‌روند و آنجا به موانع و مشكلات مختلفي برمي‌خورند؛ زائران ايراني اسير شده، مردم عراق كه از وي كمك مي‌خواهند، اسير شدن خودش و فرار از زندان، برنامه مبادله مريم و سعيد با دو سه اسير آمريكايي و نارو زدن آمريكايي‌ها، خنثي كردن توطئه انگليسي‌ها براي بمب گذاري در نجف، مطلع شدن از اينكه مريم و سامن به اسرائيل فرستاده شده‌اند و ادامه مأموريت در اسرائيل و ... پس از آزادي سعيد و مريم بهمن متوجه مي‌شود كه چند ايراني ديگر در زنداني كه آنها در آن اسير بوده‌اند، بازداشت بوده‌اند. پس از شنيدن نشانه‌هاي آنها از سعيد بهمن حدس مي‌زند كه آنها همان چهار نفري هستند كه سالهاست در اسارت رژيم صهيونيستي بوده‌اند: حاج احمد متوسليان و ... در انتها طي يك عمليات، آنها نيز نجات پيدا كرده و به ايران باز مي‌گردند

 

ماموریت های اصلی در 8 مرحله عبارتند از:
 
1-نجات دادن دکتر سعید کوشا دانشمند هسته ای و همسرش از اسارت آمریکایی ها
2- نجات دادن 4 دیپلمات ایرانی از زندان های مخوف رژیم صهیونیستی (حاج احمد متوسلیان، تقی رستگار، کاظم اخوان، محسن موسوی در سال 1982 توسط فالانژهای تحت امر جعجع برای نیروهای اسراییلی ربوده شدند.)
مخاطب طی این بازیِ 8 مرحله ای  با داستان های جالبی برخورد می کند که هر یک به نوع خود بیانگر ریز بینی کارگردان بازی و نویسنده ی تم های آن است  تنها برای نمونه می توان به استبداد و زندان محوری در میان آمریکایی ها و اسراییلی ها پرداخت، به نوعی که اساسا بازی به زندان های ابوغریب و بغداد و تلاویو اشاره می کند و صداهای شکنجه ،سلولهای انفرادی و خون آلود بودن چهره های زندانیان به رقت بار بودن این تصاویر کمک دو چندان می کند. نمونه دیگر حضور منافقان در بازی و همکاری آنها در عملیات های تروریستی با آمریکایی ها است ،همچنین حضور صهیونیست های لباس شخصی با اسلحه ی یوزی. مسئله مهم در این بازی، درگیر کردن کاربر با مسئله ی پیشرفت هسته ای ایران و دشمنی آمریکا با ایران در این زمینه ی خاص می باشد که البته منافقین نیز در اعمال عملیات های تروریستی و جاسوسی نقش ویژه و مبرزی برای پیشبرد جنگ طلبی آمریکایی ها دارند.
 
 
 
دشمنان در این بازی به نحو مطلوبی گرد هم آمده اند. این افراد شامل :
 1- سربازان آمریکایی
2-نیروهای واکنش سریع آمریکایی
3-سربازان اسراییلی
4- کماندو های اسراییلی
5- صهیونیست ها لباس شخصی
6-منافقین (مجاهدین خلق)
7- نیروهای متخصص از هر صنف مذکور می باشند.
 
برای انجام این بازی که ارزش حداقل یک بار امتحان کردن را دارد مشخصات کامپیوتر لازم در پایین ترین وضعیت ممکن به شرح زیر است:
 
Windows 98/ME/2000/XP
DirectX 8.1
Pentium III or Athlon at 700Mhz
128Mb RAM
Supported 32Mb Graphics Card
DirectX 8.1 Compatible Sound Card
8x CD-ROM
1.0 Gb Hard Disk Space
1.0 Gb for game, 500Mb free after installation)

 

 دانلود دموی بازی عملیات ویژه ( انرژی هسته ای )

دانلود بازی بخش اول

دانلود بازی بخش دوم

دانلود بازی بخش سوم

راهنمای استفاده :

بعد از دانلود هر سه قسمت ، آن را از حالت فشرده خارج نمایید

فایلها نیاز به نصب ندارند

از محل برنامه فایل  play_demo.exe    را اجرا کنید
 

نظرات   

 
+2 #22 حسین زاده 1399-05-05 14:47
باسلام ببخشید ما در بازی عملیات ویژه زمانی با مسئول مربوطه صحبت می کنیم به طبقه چهارم وتمامی مراحل مورد نظر رو رد می کنی و تیکش داخل راهنما نمی خوره واین که داخل اتاق جکسن می شی جکسن نیست
بازگو کردن
 
 
+3 #21 علیرضا 1399-04-16 12:40
باسلام.ممنون از سایت خوبتون.واقعا منخیلی دنبال این بازی گشتم.هیچ جا پیدا نمیشد.تا اینکهسایت شمارو پیدا کردم.واقعا ممنون.
بازگو کردن
 
 
+3 #20 محمد 1399-01-30 21:06
سلام
در بازی عملیات ویژه در مرحله دوم بازی پرش داره ویندوز سیستم هم ویندوز 7 است
برای حل مشکل راهنمایی کنید ممنون
بازگو کردن
 
 
+3 #19 علی 1399-01-14 00:02
[آیا با دستگیره میشه بازی کرد؟
بازگو کردن
 
 
+1 #18 مدیر 1398-12-25 14:47
نقل کردن Amin:
سلام اقا نمیشه دانلود کرد
مینویسه link is outdated
راهنمایی کنید
مرسی


سلام

چک شد
هیچ مشکلی برای دانلود نبود
بازگو کردن
 
 
+1 #17 Amin 1398-12-25 13:32
سلام اقا نمیشه دانلود کرد
مینویسه link is outdated
راهنمایی کنید
مرسی
بازگو کردن
 
 
+1 #16 مسائلی 1398-12-19 11:05
نقل کردن 123:
سلام ببخشبد پارت یک فکر کنم ناقصه لطفا درستش کنید وخیلی ممنون خیلی وقت بود دنبال بازیش میگشتم.


سلام

مشکلی نیست

اگر باز نمیشه یک بار دیگه اون پارت را دانلود کنید
بازگو کردن
 
 
+1 #15 مسائلی 1398-12-19 11:04
نقل کردن دانیال:
میزنم روی play_demo.exe بازی نمیکنه ، چیکار کنم


سلام

چه پیامی نشون میده ؟
بازگو کردن
 
 
+2 #14 دانیال 1398-12-19 09:24
میزنم روی play_demo.exe بازی نمیکنه ، چیکار کنم
بازگو کردن
 
 
+1 #13 123 1398-12-11 17:16
سلام ببخشبد پارت یک فکر کنم ناقصه لطفا درستش کنید وخیلی ممنون خیلی وقت بود دنبال بازیش میگشتم.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

گالری تصاویر بازی انرژی هسته ای

مجموع بازدیدها24498